Финалистът в Шампионската лига Реал (Мадрид) изненадващо не успя да победи у дома Валенсия, с който завършиха 2:2 в среща от 36-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така „кралският клуб” на теория запази минимални шансове за спечелване на титлата след издънката по-рано на градския съперник Атлетико, с който ще спорят и за европейската клубна корона. За да спечели обаче шампионската титла, „белият балет” ще се нуждае от помощта на Барселона в последния кръг, когато „каталунците” приемат Атлетико (Мадрид).

Реал (Мадрид) бе по-активен през първата част и доминираше изцяло, но вратарят на гостите Диего Алвес бе на висота и отрази всички по-опасни удари на Кристиано Роналдо, който на няколко пъти бе близо до гола, но бе разочарован от противниковия страж. Доста изненадващо „прилепите” поведоха в 44-ата минута, когато Жереми Матийо бе изпуснат от Рафаел Варан в наказателното поле на домакините и реализира с глава за 0:1.

След почивката „кралският клуб” засили натиска си, но едва в 59-ата минута Кристиано Роналдо асистира с глава на Серхио Рамос, който също с глава изравни за 1:1. Радостта на домакините бе твърде кратка, тъй като в 65-ата минута Даниел Парехо отново изведе гостите напред в резултата – 1:2. Последва нов натиск на „белия балет”, но вратарят на гостите Диего Алвес имаше ден и отразяваше всички по-опасни удари. Във втората минута от добавеното време все пак Анхел ди Мария центрира в наказателното поле, където Кристиано Роналдо вкара страхотен гол с пета за 2:2. Малко след това португалецът имаше шанс и да донесе победата на Реал, но стреля с глава покрай вратата.

Със спечелената точка Реал (Мадрид) има вече 83 в актива си и заема трета позиция, но е с мач по-малко от лидера Атлетико, който има 88 и втория Барселона с 85. В последния кръг Барса приема Атлетико и това най-вероятно ще се окаже ключовият мач за титлата, която все още може да бъде спечелена и от трите кандидата. С най-големи шансове обаче си остават „дюшекчиите”, които държат нещата в свои ръце и ако не се издънят ще се поздравят с трофея.

Реал (Мадрид) - Валенсия 2:2
0:1 Жереми Матийо (44), 1:1 Серхио Рамос (59), 1:2 Дани Парехо (65), 2:2 Кристиано Роналдо (90+2)

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 36 КРЪГ
02.05.2014
22:00 часа
Райо Валекано - Атлетик (Билбао) 0:3
0:1 Микел Сан Хосе (20), 0:2 Оскар де Маркос (30), 0:3 Андер Ерера (74)
03.05.2014
17:00 часа
Барселона - Хетафе 2:2
1:0 Лионел Меси (28), 1:1 Анхел Лафита (37), 2:1 Алексис Санчес (67), 2:2 Анхел Лафита (90+3)
Алмерия - Бетис 3:2
1:0 Оскар Диаз (52), 1:1 Брайън Родригес (60), 1:2 Салва Севия (71), 2:2 Алейск Видал (77), 3:2 Рамон Азеез (90+4)