Реал (Мадрид) се наложи с убедителното 4:1 като гост на Атлетико (Мадрид) в дербито на 33-ия кръг в Примера дивисион. Така селекцията на Жозе Моуриньо отново поведе с 4 точки на преследвача Барселона, на когото предстои да гостува на 21 април.

В понеделник вечер каталунците надделяха с 4:0 срещу Хетафе и се надяваха "белия балет" да се препъне на "Висенте Калдерон". Това обаче не се случи, като Кристиано Роналдо отново беше над всички и успя да привлече вниманието. Звездата заби хеттрик във вратата на Атлетико, за да оформи сметката си на 40 попадения от началото на сезона в Примера дивисион. По този начин Роналдо остави след себе си Лионел Меси, който е с 38.

За Реал се разписа още Хосе Кайехон, а точен за домакините беше Радамел Фалкао.

След загубата Атлетико продължава да няма победа над градския си съперник от 1999 година насам.

Резултатът на "Висенте Калдерон" беше открит в 25-ата минута, когато Роналдо се разписа директно от пряк свободен удар, изпълнен майсторски от 30-ина метра.

В 33-ата Карим Бензема пропусна да удвои преднината на гостите, след като нанесе удар с глава, но изпрати топката покрай вратата. До почивката не падна ново попадение, а Жозе Моуриньо предприе първа смяна още в началото на второто полувреме. Спецът извади статичния Кака и пусна Месут Йозил. След скучни първи десетина минути "Висенте Калдерон" избухна след изравнителен гол. Адриан центрира отляво и Радамел Фалкао успя между двама бранители в бяло да засече с глава и да направи Икер Касияс безпомощен - 1:1. За колумбийската звезда това беше 21-и гол от началото на сезона в Примера дивисион.

В 68-ата минута Реал отново поведе. Роналдо отправи силен изстрел подиагонал от малко повече от 20 метра и топката влетя за втори път в мрежата на белгийския страж Тибо Куртоа - 1:2.

В 82-ата минута съдията Делгадо Ферейро отсъди дузпа за "белия балет" за нарушение на Диего Годин срещу появилия се на смяна Гонсало Игуаин. Роналдо беше точен от бялата точка, оформяйки хеттрика си, което тотално отказа "дюшекчиите" и дори самите те вече не си вярваха, че могат да вземат нещо от значително по-класния си съперник.

До края избраниците на Моуриньо дори стигнаха до четвърти гол. Вкара го Хосе Кайехон в 88-ата минута след асистенция на Роналдо - 1:4.

За Реал (Мадрид) това беше 26-ата победа този сезон в Примера дивисион. Тимът има още 4 равенства и 2 загуби при голова разлика 104:28 и актив от 82 точки, с 4 повече от големия съперник Барселона. Атлетико (Мадрид) пък заема 9-ата позиция с 42 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 32 КРЪГ
10.04.12
21:00 ч.
Осасуна - Еспаньол 2:0
1:0 Раул Гарсия (53), 2:0 Раул Гарсия (68)
10.04.12
21:00 ч.
Реал Сосиедад - Бетис 1:1
1:0 Карлос Вела (55), 1:1 Рубен Кастро (69)
10.04.12
22:00 ч.
Барселона – Хетафе 4:0
1:0 Алексис Санчес (13), 2:0 Лионел Меси (44), 3:0 Алексис Санчес (73), 4:0 Педро (75)
11.04.12
21:00 ч.
Гранада - Атлетик (Билбао) 2:2
1:0 Хайме Ромеро (2), 2:0 Алекс Хейко (75), 2:1 Фернандо Йоренте (81), 2:2 Маркел Сасуета (87)
11.04.12
21:00 ч.
Спортинг (Хихон) - Леванте 3:2
0:1 Валдо (16), 1:1 Оскар Трехо (22), 1:2 Аруна Коне (63), 2:2 Лора (74), 3:2 Гастон Сангой (84)
11.04.12
21:00 ч.
Валенсия - Райо Валекано 4:1
1:0 Жонас (41), 2:0 Жорди Алба (70), 2:1 Диего Коста (72), 3:1 Жонас (77-дузпа), 4:1 Пабло Ернандес (88)
11.04.12
23:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Реал (Мадрид) 1:4
0:1 Кристиано Роналдо (25), 1:1 Радамел Фалкао (55), 1:2 Кристиано Роналдо (68), 1:3 Кристиано Роналдо (83-дузпа), 1:4 Хосе Кайехон (88)
Расинг (Сантандер) - Майорка
Баланс: 27 мача, 10 победи за Расинг (Сантандер), 7 равенства, 10 победи за Майорка