Голямата звезда на световния футбол Кристиано Роналдо се завърна по блестящ начин в Манчестър Юнайтед. 36-годишният португалец блесна с два гола при изразителната победа с 4:1 срещу Нюкасъл. Двубоят беше от четвъртия кръг на Висшата лига, a след успеха "червените дяволи" поведоха в класирането с 10 точки. "Свраките" остават само с една в актива си.

Роналдо откри резултата малко преди почивката с добавка на празна врата, след като Уудман не спаси по най-добрия начин изстрел на Грийнууд. В 56-ата минута Хавиер Манкийо изравни за "свраките". Гостите се възползваха от грешка на Магуайър, след като Алмирон му отне топката, напредна на скорост и подаде на Сен-Максимен пред наказателното поле. Французинът пусна към Манкийо, който не остави шанс на Де Хеа - 1:1.

В 62-ата минута Роналдо отново даде преднина на Юнайтед. Португалецът демонстрира страхотна скорост при контраатака, благодарение на което отново се озова на удобна позиция. Люк Шоу му подаде отляво, откъдето той стреля по земя и прати топката в мрежата на Уудман, прокарвайки я между краката му - 2:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 80-ата минута Бруно Фернандеш направи 3:1, a в добавеното време на срещата точен беше и Джеси Лингард - 4:1. И двете асистенции бяха дело на Пол Погба, който също като Роналдо игра цял мач.

Разделилият се с Ювентус португалец започна титуляр срещу "свраките". Роналдо не беше играл за Манчестър Юнайтед от финала в Шампионската лига през 2009 година. Последният му мач във Висшата лига с екипа на "червените дяволи" бе срещу Арсенал през май същата година.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - НЮКАСЪЛ 4:1
1:0 Кристиано Роналдо (45+2), 1:1 Хавиер Манкийо (56), 2:1 Кристиано Роналдо (62), 3:1 Бруно Фернандеш (80), 4:1 Джеси Лингард (90+2)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Магуайър, Варан, Шоу, Бисакa, Погба, Грийнууд, Фернандеш, Санчо, Матич, Роналдо
Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Нюкасъл: Уудман, Кларк, Ласелс, Ричи, Хейдън, Манкийо, Алмирон, Уилок, Лонгстаф, Жоелинтон, Максимин
Мениджър: Стив Брус

РЕЗУЛТАТИТЕ И КЛАСИРАНЕТО ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА!