Розенборг се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като победи с 2:0 кошмарът на Левски БАТЕ Борисов. Беларсукият тим бе спечелил първата среща с 2:1.

Норвежците атакуваха внимателно, но през втората част бяха принудени да действат по-рисково и успяха да стигнат до ценен успех. В 73-ата минута съдията отсъди дузпа за Розенборг, която бе реализирана от Хеланд. Тя даде предимство на домакините, а БАТЕ се втурна в атака.

При една контра в 85-ата минута Содерлунд вкара втори гол за Розенборг и прати тима си напред в турнира.

В същото време Цървена звезда загуби с 1:2 гостуването си на ХИК Хелзинки, но въпреки това се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Сръбският гранд продължава напред с общ резултат 3:2.

След нулево първо полувреме финландците изненадващо поведоха при първата си атака през втората част. Изравнителното попадение на Душан Йованчич в 56-ата минута. ХИК измъкна победата за престиж в добавеното време, а гола отбеляза Рику Риски.