Русия победи Словакия с 1:0 в мач от група Н от борбата за Световното първенство в Катар през 2022 година.

"Сборная" взе аванс след автогол на Милан Шкриниар, който порази собствената си врата в 24-ата минута. Минути след гола Словакия можеше да изравни, но Юрай Куцка стреля на сантиметри над напречната греда.

До края на полувремето Иван Шранц, Лукаш Хараслин и Ондрей Дуда имаха добри възможности, но не стигнаха до изравнителен гол.

Словакия пропиля пореден шанс в 76-ата минута, когато Матвей Сафонов се намеси решаващо при удар на Иван Шранц.

В другите срещи от група H Кипър загуби с 0:3 от Хърватия (нападателят на Лудогорец Пиерос Сотириу игра до 85-ата минута за домакините), а Малта с 0:4 от Словения. Хърватия и Русия делят първото място с по 16 точки, следва Словения с 10, Словакия с 9, а на последните две места са Малта и Кипър с по 4.