След победа с 3:1 в реванша и общ резултат 4:3 Манчестър Юнайтед елиминира Манчестър Сити от турнира за "Карлинг Къп". Така Бербо и компания ще защитават трофея си срещу Астън Вила със Стилиян Петров. Големият сблъсък е на 28 февруари на митичния "Уембли".

На "Олд Трафорд" в игра тази вечер не се появиха българските национали Димитър Бербатов и Мартин Петров, които бяха резерви за отборите си.

В първата среща Сити бе победил Юнайтед с 2:1. През първото полувреме на реванша на "Олд Трафорд" не падна попадение и така интригата се запази за втората част. Близо 75-те хиляди на трибуните и милионите по телевизионните екрани видяха първото попадение в 52-ата минута, когато Пол Скоулс прониза Шей Гивън. 35-годишният сърцат полузащитник на "червените дяволи" получи топката от Майкъл Карик и с премерен изстрел от границата на наказателното поле я прати в долния десен ъгъл на вратата на "гражданите" - 1:0.

В 71-ата минута Юнайтед вече водеше с 2:0 и при този резултат се класираше на финала. В този момент Нани подаде към Флетчър, който продължи към Карик и той без да се забавя прати топката в долния десен ъгъл на Гивън, хвърляйки в екстаз феновете на "червените дяволи".

В 76-ата минута обаче Карлос Тевес отново изригна срещу бившия си отбор и върна интригата в мача. Вкаралият две попадения в първата среща аржентинец намали на 1:2, след като изпревари Рио Фърдинанд след центриране на Крейг Белами и вкара топката в мрежата на Ван дер Сар.

И точно, когато всички мислеха, че срещата отива на продължения, на друго мнение бе Уейн Рууни. Звездата на Юнайтед изригна в продължението на мача, вкарвайки решителното попадение за крайното 3:1. Сърцатият нападател бе оставен непокрит пред голлинията след центриране на Гигс и отблизо засече топката с глава, пращайки я в мрежата на Шей Гивън. Така Рууни реши на финала за "Карлинг Къп" Димитър Бербатов да спори със Стилиян Петров. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:1
(4:3 общ резултат)
1:0 Пол Скоулс (52), 2:0 Майкъл Карик (71), 2:1 Карлос Тевес (76), 3:1 Уейн Рууни (90+2)

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 2.Рафаел да Силва (74-6.Уес Браун), 5.Рио Фърдинанд, 23.Джони Еванс, 3.Патрис Евра, 24.Дарън Флетчър, 18.Пол Скоулс, 16.Майкъл Карик, 17.Нани (90-25.Антонио Валенсия), 11.Райън Гигс, 10.Уейн Рууни

Манчестър Сити: 1.Шей Гивън, 2.Майка Ричардс, 33.Винсент Компани, 44.Дейвид Боята, 15.Хавиер Гаридо (64-7.Стивън Айрлънд), 34.Найджъл де Йонг, 18.Гарет Бари, 5.Пабло Сабалета, 8.Шон Райт-Филипс, 32.Карлос Тевес, 39.Крейг Белами