Манчестър Юнайтед постигна важна победа с 3:1 над Тотнъм в мач от 36-ия кръг на Висшата лига. Така "червените дяволи" оглавиха класирането в Англия със 79 точки, вторият Челси е със 77. До края на сезона на Манчестър Юнайтед предстоят мачове със Съндърланд и Сток Сити, а "сините" от Лондон утре приемат Сток Сити и след това имат двубои с Ливърпул и Фулъм.

Димитър Бербатов бе титуляр срещу бившия си тим и остана на терена до последния съдийски сигнал. Митко обаче не успя да вкара гол във вратата на "шпорите", пазена от Аурелио Гомеш. Съдията Андре Маринър отсъди две дузпи за Юнайтед, които бяха реализирани от Райън Гигс. Един гол вкара и Нани. За Тотнъм се разписа Ледли Кинг.

Звездата на домакините Уейн Рууни пропусна срещата, тъй като в четвъртък е получил травма в слабините. За английския национал това е трета поредна контузия, която го вади за мачовете със Съндърланд и Сток Сити. Рууни ще бъде на линия за световното първенство в ЮАР.

Първата по-сериозна голова опасност пред едва от двете врати бе в 29-ата минута. Тогава Патрис Евра подаде топката към Бербо, който шутира, но в тялото на Ледли Кинг. След това Митко опита и далечен изстрел, преминал на сантиметри покрай дясната греда. В 32-ата минута Нани изведе Патрис Евра на стрелкова позиция, но френският бранител пропусна да открие. До почивката пред Митко се откри още едно положение. В 41-ата минута Рафаел Да Силва центрира в наказателното поле на Тотнъм, Бербо се пребори с бранител и би, но над вратата.

"Червените дяволи" започнаха по-активно второто полувреме и попадението във вратата на Тотнъм не закъсня. В 57-ата минута Митко изведе с пета Патрис Евра, който бе фаулиран от Асу-Екото. От бялата точка 1:0 направи Райън Гигс. В 70-ата обаче "шпорите" стигнаха до изравнително попадение, дело на Ледли Кинг. Силният финален домакински натиск даде резултат и в крайна сметка Бербо и компания стигнаха до важните три точки, оставили ги в играта за титлата.

В 81-ата минута Нани даде преднина на Юнайтед, реализирайки за 2:1 след асистенция на резервата Федерико Македа. Малко по-късно домакините получиха правото да изпълнят втора дузпа в мача за нарушение срещу Нани. Зад топката отново застана Райън Гигс, който не сгреши, оформяйки крайното 3:1. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ТОТНЪМ 3:1
1:0 Райън Гигс (58-дузпа), 1:1 Ледли Кинг (70), 2:1 Нани (81), 3:1 Райън Гигс (86-дузпа)

Манчестър Юнайтед: 1.Един ван дер Сар, 21.Рафаел Да Силва (79-27.Федерико Македа), 15.Неманя Видич, 23.Джони Еванс, 3.Патрис Евра (67-22.Джон О`Шей), 24.Дарън Флетчър, 18.Пол Скоулс, 11.Райън Гигс, 25.Антонио Валенсия (59-16.Майкъл Карик), 17.Нани, 9.Димитър Бербатов
Резерви: 29.Томас Кушчак, 6.Уес Браун, 22.Джон О`Шей, 4.Оуен Харгрийвс, 16.Майкъл Карик, 28.Дарън Гибсън, 27.Федерико Македа

Тотнъм: 1.Аурелио Гомеш, 3.Гарет Бейл, 20.Майкъл Доусън, 26.Ледли Кинг, 32.Беноа Асу-Екото, 5.Дейвид Бентли (66-7.Аарън Ленън), 6.Том Хъдълстоун, 12.Уилсън Паласиос, 14.Лука Модрич, 9.Роман Павлюченко (75-15.Питър Крауч), 18.Джърмейн Дефоу (55-17.Ейдур Гудьонсен)
Резерви: 27.Бен Алнуик, 4.Юнес Кабул, 19.Себастиан Басонг, 7.Аарън Ленън, 8.Джърмейн Джинъс, 15.Питър Крауч, 17.Ейдур Гудьонсен

Болтън - Портсмут 2:2
1:0 Иван Класнич (26), 2:0 Кевин Дейвис (28), 2:1 Аруна Диндан (54), 2:2 Аруна Диндан (68)

Хъл Сити - Съндърланд 0:1
0:1 Дарън Бент (7)

Уест Хям - Уигън 3:2
0:1 Джонатън Спектър (4-автогол), 1:1 Илан (31), 2:1 Радослав Ковач (45), 2:2 Уго Родалега (52), 3:2 Скот Паркър (77)

Уулвърхемптън - Блекбърн 1:1
0:1 Райън Нелсън (28), 1:1 Силвен Ебанкс-Блейк (81)

На 24 април (събота) от 19:30 часа
Арсенал - Манчестър Сити Диема
Баланс: 163 мача, 83 победи за Арсенал, 37 равенства, 43 победи за Манчестър Сити

На 25 април (неделя) от 14:00 часа