Ливърпул победи с минималното 1:0 гостите от Астън Вила с гол на Салах в 67-ата минута от дузпа и се доближи отново само на една точка от лидера Манчестър Сити.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Оли Уоткинс отправи опасен удар към вратата на Ливърпул в 31-ата минута, но бранител се намеси и блокира удара. В края на полувремето Салах стреля, но Мартинес се справи.

В 53-ата минута Ван Дайк стреля отлично под гредата, но вратарят отново показа класа. В 67-ата минута от дузпа египетският нападател се разписа, за да донесе трите точки в актива на Ливърпул.

Челси спечели с 3:2 в истински трилър срещу Лийдс. Рафиня откри от дузпа за гостите в 28-ата минута, но до почивката Маунт изравни. Жоржиньо изведе лондончани напред след дузпа в 58-ата минута, но Лийдс изравни в 83-ата минута.

Дълбоко в добавеното време от дузпа Жоржиньо донесе успеха на Челси.

Арсенал се разправи със Саутхемптън с класическото 3:0, а новината преди мача беше, че Обамеянг не беше в групата за мача заради нарушаване на вътрешния правилник и пропускане на тренировката на "артилеристите" в петък.