Сампдория победи Дженоа с 3:1 в мач от 13 кръг на Серия “А”. Това беше първи успех за “моряците” в градското дерби от април 2010 г., докато “грифоните” записаха шеста поредна загуба.

105-ото издание на Дерби дела Лантерна беше изключително важно за позициите на двата треньора. Под ръководството на Чиро Ферара Сампдория беше в серия от седем поредни загуби, а Дженоа отстъпи и в четирите си мача под ръководството на Луиджи дел Нери, който замени Луиджи де Канио.

“Блучеркиати” откриха резултата в 16-ата минута, когато Андреа Поли имаше късмет при разбъркване след корнер, изпълнен от Енцо Мареска. Сампдория беше близо до втори гол, но Андреас Гранквист изби от голлинията удар на Мауро Икарди.

В 36-ата минута тимът на Чиро Ферара удвои аванса си с нов късмет. Себастиан Фрей парира удар на Икарди, но топката се отби в крака на Чезаре Бово и влезе във вратата. До края на полувремето Икарди пропусна още две възможности за гол.

Дженоа върна едно попадение в 73-ата минута. След изпълнение на корнер топката попадна във Варгас, но и двата му удара бяха парирани. При добавката на последния Чиро Имобиле успя да прати топката във вратата. След това Варгас пропусна две възможности за изравнителен гол.

Две минути преди края Сампдория оформи победата си. Икарди най-сетне вкара гол в мача, след като получи хубав пас от Фернандо Тисоне. В дербито на Генуа 19-годишният нападател отпразнува първия си гол и първия си мач като титуляр в Серия “А”.
Наполи – Милан 2:2
1:0 Гьокхан Инлер (5), 2:0 Лоренцо Инсине (30), 2:1 Стефан ел Шаарави (44), 2:2 Стефан ел Шаарави (83)
Фиорентина – Аталанта 4:1
1:0 Родригес 5, 1:1 Бонавентура 32, 2:1 Акуилани 42, 3:1 Акуилани 45, 4:1 Тони 49
18.11.12
16:00 ч.
Интер – Каляри 2:2
1:0 Паласио 11, 1:1 Сау 43, 1:2 Сау 66, 2:2 Астори 82-авт.
Сампдория – Дженоа 3:1
1:0 Андреа Поли (16), 2:0 Чезаре Бово (36-автогол), 2:1 Чиро Имобиле (73), 3:1 Мауро Икарди (88)
19.11.12
21:45 ч.
Рома – Торино
Баланс: 134 мача, 52 победи за Рома, 37 равенства, 45 победи за Торино

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК