Сан Лоренсо спечели шампионската титла в „Торнео Инисиал” на аржентинската Примера дивисион, след като завърши 0:0 при визитата си на друг от претендентите за трофея Велес Сарсфийлд в среща от последния 19-и кръг. Така възпитаниците на Хуан Антонио Пици събраха 33 точки и финишираха на първо място. Велес приключи шампионата на трета позиция с 31 пункта. Това е 15-а шампионска титла на Сан Лоренсо.

Другите два претендента за титлата Нюелс Олд Бойс и Ланус също не успяха да излъчат победител и завършиха 2:2, като всичките попадения паднаха след почивката. Домакините от Нюелс Олд Бойс повеждаха на два пъти с гол на Пабло Перес (53) и автогол на Карлос Искуиердос в 67-ата минута, но Ланус се добра до точката с попадения на Пауло Голтц (55) и Жорже Перейра Диас (74). Така Нюелс Олд Бойс остана на четвърто място в крайното класиране с 31 точки, с колкото завърши и Ланус, който обаче приключи втори заради по-добрата си голова разлика.