Борещият се за оцеляване в елита Сарагоса разби у дома средняка Райо Валекано с 3:0 в среща от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион.

През първата част футболът на „Ла Ромареда” бе скучен, а домакините поведоха в 26-ата минута след измислена дузпа за игра с ръка на Жорди Фигерас, който всъщност удари топката с крак. От бялата точка Антонио Бенитес – Апоньо бе хладнокръвен за 1:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката 50-ата минута Родригос Риос - Родри вкара с добавка за 2:0, след като преди това удар на Елдер Пощига бе избит. В 89-ата минута Елдер Пощига нацели гредата, а във втората минута от добавеното време Апоньо реализира втория си гол в мача за крайното 3:0.

С успеха си Сарагоса събра 33 точки напусна опасната зона, измествайки от 17-ата позиция Депортиво (Ла Коруня), който има 32 пункта. Райо Валекано е осми с 46 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 34 КРЪГ
03.05.13
22:00 ч.
Селта - Атлетик (Билбао) 1:1
0:1 Оскар де Маркос (43), 1:1 Яго Аспас (84)
04.05.13
17:00 ч.
Валенсия - Осасуна 4:0
1:0 Роберто Солдадо (39), 2:0 Рикардо Коста (44), 3:0 Евер Банега (60), 4:0 Жонас (90-дузпа)
Реал (Мадрид) - Валядолид 4:3
0:1 Оскар Гонзалес (8), 1:1 Марк Валиенте (26), 2:1 Кристиано Роналдо (32), 2:2 Хави Герера (35), 3:2 Кака (49), 4:2 Кристиано Роналдо (70), 4:3 Луис Састре (87)
04.05.13
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Атлетико (Мадрид) 0:0
05.05.13
13:00 ч.
Майорка - Леванте 1:1
1:0 Томер Хемед (7), 1:1 Роберт Акуафреска (42)
05.05.13
18:00 ч.
Сарагоса - Райо Валекано 3:0
1:0 Апоньо (26-дузпа), 2:0 Родри (50), 3:0 Апоньо (90+2)
Баланс: 11 мача, 4 победи за Хетафе, 5 равенства, 2 победи за Реал Сосиедад
* Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ