Последният в класирането на Примера дивисион Сарагоса обърна Виляреал с два късни гола и записа победа с 2:1 в мач от 26 кръг.

“Жълтата подводница” откри резултата чрез Ернан Мартинучио в 16-ата минута. Попадението бе резонно, тъй като гостите имаха надмощие през първото полувреме.

Вратарят на Сарагоса Роберто Хименес спаси няколко опасности пред вратата си, а в 85-ата минута домакините изравниха. Луис Гарсия се разписа от воле.

В четвъртата минута на добавеното време халфът Абрахам Минеро се възползва от грешка в центъра на Виляреал и донесе на тима си първата домакинска победа от 8 мача.

Въпреки победата Сарагоса остана на 9 точки от зоната на спасението в Примера дивисион.

Хетафе – Малага 1:3
1:0 Диего Кастро (42), 1:1 Елисеу (57), 1:2 Жереми Тулалан (82), 1:3 Санти Касорла (90+2)
03.03.12
19:00 ч.
Райо Валекано – Расинг (Сантандер) 4:2
0:1 Торехон (9), 0:2 Колса (28), 1:2 Мичу (45), 2:2 Мичу (64), 3:2 Раул Тамудо (67), 4:2 Пити (72)
03.03.12
21:00 ч.
Барселона – Спортинг (Хихон) 3:1
1:0 Андрес Иниеста (42), 1:1 Давид Барал (49), 2:1 Сейду Кейта (79), 3:1 Шави (88)
Сарагоса – Виляреал 2:1
0:1 Ернан Манитучио (16), 1:1 Луис Гарсия (85), 2:1 Абрахам Минеро (90+4)
04.03.12
17:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Реал Сосиедад (Филм +)
Баланс: 129 мача, 53 победи за Атлетик (Билбао), 32 равенства, 44 победи за Реал Сосиедад
Реал (Мадрид) – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 153 мача, 90 победи за Реал (Мадрид), 28 равенства, 35 победи за Еспаньол