Сарагоса увеличи напрежението върху треньора на Валенсия Унай Емери след победата с 4:0 над “прилепите” в мач от 28 кръг на Примера дивисион. През седмицата президентът на валенсианци Мануел Йоренте застана зад треньора след отпадането на тима от Шампионската лига от Шалке 04, но получи тежко поражение на “Ла Ромареда” в отговор на подкрепата си.

Попадения на Йржи Ярошик и Андер Ерера през първото полувреме и два гола от дузпи на Габи през втората част донесоха победата на Сарагоса. Гостите дори завършиха мача с 10 души, след като Мариус Станкевичус получи втори жълт картон за нарушението при първата дузпа.

Двубоят не започна добре за Валенсия още в началото. Ярошик откри резултата в 4-ата минута, когато с глава засече пас на Хавиер Паредес от пряк свободен удар от дясно. Вратарят на домакините Тони Доблас не се намеси убедително при центриране на Жереми Матийо и едва не доведе до изравнитено попадение за гостите.

Икечукву Уче имаше шанс да удвои аванса на Сарагоса в 39-ата минута, но ударът му от 6 метра бе много неточен. Минута по-късно нигериецът се реваншира като центрира за попадението на Ерера. Ситуацията за Валенсия се усложни в 65-ата минута, когато Станкевичус събори Николак Бертоло в наказателното поле. Литовецът получи втори жълт картон, а Габи се разписа от отсъдената дузпа.

Добрият аванс и численото превъзходство даде сили на Сарагоса и домакините започнаха да нападат все повече. Вратарят на Валенсия Висенте Гуаита с мъка изби удар на Браулио, но в 74-ата минута отново трябваше да извади топката от мрежата си. Габи не сбърка при изпълнение на 11-метров наказателен удар, присъден за фаул на Давид Албелда срещу Браулио./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 28 КРЪГ
0:1 Агуеро (39), 1:1 Крусат (49), 1:2 Агуеро (61), 2:2 Гоитом (77))

1:0 Бензема (24), 2:0 Бензема (56)

1:0 Иржи Ярошик (4), 2:0 Андер Ерера (40), 3:0 Габи (65-дузпа), 4:0 Габи (74-дузпа)

На 13 март (неделя)
18:00 часа Осасуна – Расинг (Сантандер)
Баланс: 36 мача, 11 победи за Осасуна, 11 равенства, 14 победи за Расинг (Сантандер)

18:00 часа Реал Сосиедад – Малага
Баланс: 53 мача, 21 победи за Реал Сосиедад, 14 равенства, 18 победи за Малага

18:00 часа Еспаньол – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 75 мача, 28 победи за Еспаньол, 17 равенства, 30 победи за Депортиво (Ла Коруня)

18:00 часа Леванте – Майорка
Баланс: 7 мача, 2 победи за Леванте, 1 равенство, 4 победи за Майорка

20:00 часа Виляреал – Спортинг (Хихон) (ТВ +)
Баланс: 5 мача, 3 победи за Виляреал, 1 равенство, 1 победа за Спортинг (Хихон)

22:00 часа Севиля – Барселона (ТВ +)
Баланс: 133 мача, 35 победи за Севиля, 28 равенства, 70 победи за Барселона