Националният тим на САЩ спечели за шести път трофея от турнира “Голд Къп” в зона КОНКАКАФ. „Янките” бяха домакини на надпреварата и победиха Ямайка с 2:1 на финала в Санта Клара.

В 20-ата минута вратарят на Ямайка Андре Блейк се контузи и беше заменен от Дуейн Милър. Джоузи Алтидор (45) от пряк свободен удар откри резултата, а Милър не успя да се намеси, въпреки че закачи топката с пръстите си.

Малко след почивката Уотсън (50) изравни, след като успя да прати топката в мрежата, засичайки топката при центриране от корнер. Малко след това Клинт Демпси удари греда за домакините. В самия край Джордан Морис (89) вкара победния гол за САЩ.

Така под ръководството на треньора Брус Арина, заменил Юрген Клинсман преди осем месеца, американците нямат загуба вече 14 предни мача.