Истински голов спектакъл заформиха тимовете на Сампдория и Сасуоло. Срещата в Генуа бе от 11 кръг на Серия "А" и завърши с успех на гостите с 4:3. Домакините пък завършиха срещата с човек по-малко, след като Коща бе изгонен в началото на второто полувреме.

През първата част падна само един гол и той бе дело на Поци в 18-ата минута за домакините. През вторите 45 минути паднаха цели 6 гола. Новакът в Серия заби три попадения до 63-ата минута, които бяха дело на Берарди на два пъти и Флоро. Едер и Де Силвестри направиха резултата 3:3 в 81-ата минута, но Берарди оформи хеттрика си от дузпа в 88-ата минута и донесе успеха на Сасуоло.

В друга среща от кръга Верона, без Николай Михайлов, победи у дома Каляри с 2:1. Попаденията бяха дело на Лука Тони и Янкович за домакините и Конти в последната минута за Каляри.

Mилан - Фиорентина 0:2
0:1 Хуан Варгас (27), 0:2 Борха Валеро (73)
02.11.13
21:45 ч.
Наполи - Катания 2:1
1:0 Хосе Кайехон (15), 2:0 Марек Хамшик (20), 2:1 Лукас Кастро (25)
Верона – Каляри 2:1
1:0 Лука Тони (8), 2:0 Янкович (58), 2:1 Конти (90)
03.11.13
16:00 ч.
Лацио – Дженоа 0:2
0:1 Юрай Кучка (60), 0:2 Алберто Джилардино (72)
03.11.13
16:00 ч.
Сампдория – Сасуоло 3:4
1:0 Поци (19), 1:1 Берарди (49), 1:2 Берарди (52-дузпа), 1:3 Флоро (63), 2:3 Едер (65), 3:3 Де Силвестри (82), 3:4 Берарди (88-дузпа)