Сасуоло надви у дома Емполи с 3:2 в среща от 26-ия кръг на италианската Серия “А”.

Гостите поведоха с гол на Пьотр Зелински (36) след пас на Сапонара, но домакините направиха пълен обрат. Още преди почивката и двата тима останаха в намален състав, след като в 31-ат аминута Мисироли от домакините получи втори жълт и червен картон, а седем минути по-късно съдбата му последва и Тонели от гостите.

Доменико Берарди (40) след подаване на Канаваро изравни, а през втората част Грегоар Дефрел (48, 50) вкара бързи два гола след асистенции на Сансоне и Берардии за 3:1. Масимо Макарроне (70-дузпа) пък оформи крайния резултат.

След успеха си Сасуоло е на седмо място с 38 точки. Емполи е десети с 34 точки преди останалите срещи от кръга.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!