Сатурн и Зенит не се победиха, завършвайки 2:2 в среща от 16-ия кръг на Висшата лига в Русия.

Домакините от Сатурн откриха резултата в 15-ата минута чрез Кириченко от дузпа. Гостите от Санкт Петербург изравниха в 27-ата, когато точен бе Корниленко, а десет минути след началото на второто полувреме Зенит стигна до пълен обрат. За 2:1 реализира Широков. Крайното 2:2 оформи Нахушев в 84-ата минута.

След равенството Зенит остана на шестото място с 24 точки, а Сатурн е девети с 20. /БЛИЦ

Русия - Висша лига - 16 кръг:

От петък: Рубин (Казан) - Спартак (Налчик) 2:0
От събота: Том Томск - ЦСКА (Москва) 2:4, Спартак (Москва) - Кубан 4:0, Терек (Грозни) - ФК Москва 1:2
От днес: Амкар (Перм) - Криля Советов 2:0, ФК Химки - Динамо (Москва) 0:2, Сатурн - Зенит 2:2

Днес от 18:30 часа:
Локомотив (Москва) - Ростов

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 31 т., 2.Спартак (Москва) 30, 3.ФК Москва 30, 4.ЦСКА (Москва) 27, 5.Динамо (Москва) 27 и др.