Саутхемптън се класира за полуфиналите за Купата на лигата в Англия. "Светците" победиха Арсенал с 2:0 в четвъртфинален сблъсък на "Емирейтс". И двете попадения паднаха през първото полувреме на мача. Както е известно, Арсенал е съперник на нашия Лудогорец в група "А" на Шампионската лига.
"Топчиите" имаха серия от 19 срещи без загуба във всички турнира, но сега тя беше прекратена.

Джорди Класи откри резултата в 13-ата минута. В 38-ата Райън Бертран покачи на 0:2. След бърза контраатака той получи топката около точката на дузпата и с плътен шут я заби в мрежата. След почивката домакините обсадиха вратата на Фрейзър Форстър, но освен няколко мелета не успяха да стигнат до гол.

Саутхемптън дори на два пъти можеше да увеличи аванса си, но първо Ашли Мейтланд-Найлс изчисти от голлинията, а после вратарят Мартинес спаси плътен шут на Хойберг. "Светците" стигат до полуфиналната фаза на този турнир за първи път от 30 години насам.