Нападателят на Борусия (Дортмунд) Ерлинг Холанд ще пропусне предстоящото гостуване на Падерборн. 19-годишният норвежец, наричан детето-чудо, беше заменен принудителни при загубата с 0:1 от Байерн във вторник.

Холанд е получил контузия при сблъсък със съдията Тобиас Щилер. Новината беше съобщена от бившия норвежки национал Ян Оге Фьортофт. Около 20 минути преди края на мача реферът, тичайки на заден ход, настъпва нападателя на Борусия. В резултат на това Ерлинг Холанд усуква коляното си.

Малко след това нападателят настоява за смяна. Треньорът Люсиен Фавър обясни, че контузията не е сериозна, но ще се наложи да даде почивка на голмайстора.

Холанд премина в Борусия (Дортмунд) от Ред Бул Залцбург през зимата срещу 20 милиона евро. Оттогава норвежецът участва в 14 мача на „жълто-черните“, в които вкара 13 гола.