Изключителен куриоз се получи по време на мача между Евертън и Бирмингам от Висшата лига. Двата тима играха вчера на “Гудисън Парк” и завършиха наравно 1:1. Главният съдия Питър Уолтън забравил картоните в съблекалнята. В 41-ата минута за нарушение реферът трябваше да вдигне жълт картон на халфа на гостите Джордън Мач. Съдията бръкна в джобчето на гащетата си, но вътре нямаше нищо. Все пак той вдигна високо ръка с жест, имитирайки показване на картон.

“Реферът без картони", „Съдията, който не знае какво има в джоба си", са само част от най-новите прякори на мистър Уолтън.

На почивката арбитърът вече бе поправил грешката си и през второто полувреме извади още три жълти картона. Картонът на Мач бе записано официално в протокола./БЛИЦ