Воденият от Ангел Червенков Черноморец (Одеса) изпадна от украинския футболен елит, след като загуби с 0:2 плейофния реванш от Колос (Ковалевка) като гост.

Първата среща завърши при нулево равенство. Във втория двубой Черноморец пропиля две голови възможности чрез Володимир Танчик. След това домакините получиха три дузпи. Вратарят на тима от Одеса Сергий Литовченко отрази едната от тях в 18-ата минута, изпълнена от Володимир Лисенко.

Стражът на Черноморец обаче беше преодолян при ударите от бялата точка на Виталий Гавриш в 57-ата и 63-ата минута.

Така тимът на Ангел Червенков напуска Висшата лига. В елита влиза Колос, който е ситуиран в село Коваленка, намиращо се на 80 км от Киев и има 1600 жители.