Селта и Гранада записаха победи в мачовете си от 15-ия кръг на испанската Примера дивисон.

Селта надви у дома Еспаньол с минималното 1:0. Победният гол за тима от Виго реализира Яго Аспас (42) след асистенция на Пабло Ернандес, изгонен в 47-ата минута заради втори жълт картон. Така воденият от Едуардо Беризо отбор събра 28 точки и се утвърди на четвърто място във временното класиране преди другите срещи от този кръг. Еспаньол е 12-и със 17 точки.

В същото време Гранада спечели с 2:1 гостуването си на Леванте. През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол. След почивката Адалберто Пеняранда (50) изведе гостите напред в резултата след пас на Рубен Рочина, а Симао Жуниор (66) изравни за домакините от Валенсия след асистенция на Верза. В самия край отново Адалберто Пеняранда (88) се превърна в герой за Гранада, разписвайки се след подаване отново на Рубен Рочина. Така Гранада събра 14 точки и се изкачи на 16-о място преди останалите срещи от кръга. Леванте е на предпоследната 19-а позиция с 11 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
11.12.15
21:30 ч.
Хетафе – Реал Сосиедад 1:1
1:0 Пабло Сарабия (47), 1:1 Иманол Агирече (68)
12.12.15
17:00 ч.
Барселона – Депортиво (Ла Коруня) 2:2
1:0 Лионел Меси (39), 2:0 Иван Ракитич (62), 2:1 Лукас Перес (77), 2:2 Алекс Бергантиньос (86)
Леванте – Гранада 1:2
0:1 Адалберто Пеняранда (50), 1:1 Симао Жуниор (66), 1:2 Адалберто Пеняранда (88)
12.12.15
21:30 ч.
Севиля – Спортинг (Хихон) (F+)
Баланс: 72 мача, 34 победи за Севиля, 11 равенства, 27 победи за Спортинг (Лисабон)
19:15 ч.
Атлетико (Мадрид) – Атлетик (Билбао) (F+Sport+ HD)
Баланс: 156 мача, 68 победи за Атлетико (Мадрид), 28 равенства, 60 победи за Атлетик (Билбао)