Селта (Виго) и Атлетик (Билбао) завършиха 1:1 в първи мач от 34-ия кръг на Примера дивисион. Точката беше с по-голяма стойност за домакините, които със зъби и нокти се борят да се спасят от изпадане. спечели много важна точка срещу коравия тим на Атлетик. Гостите от Билбао поведоха малко преди почивката с гол на Маркос (43). Невероятни пропуски направи и централният нападател на баските Ариц Адурис. Алехандро Лопес от домакините пък нацели гредата.

Галисийците обаче не се предадоха и до края на мача търсеха спасително попадение. Усилията им се увенчаха с успех в 84-ата минута, когато Аспас изравни. Резултатът може би не беше изненадващ, ако се доверим на традицията. Само един от последните осем сблъсъка между двата тим е приключил с успех на отбора домакин. Отборът от Виго измести от спасителното 17-о място, Депортиво (Ла Коруня), който е с много по-лоша голова разлика. В предишния кръг Селта записа изключително важна победа в битката за оцеляване, след като надви като гост Леванте с 1:0.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 34 КРЪГ
03.05.13
22:00 ч.
Селта - Атлетик (Билбао) 1:1
0:1 Оскар де Маркос (43), 1:1 Яго Аспас (84)
Реал (Мадрид) - Валядолид (ТВ +)
Баланс: 81 мача, 52 победи за Реал (Мадрид), 15 равенства, 14 победи за Валядолид
04.05.13
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 79 мача, 25 победи за Ла Коруня, 15 равенства, 39 победи за Атлетико (Мадрид)
Баланс: 11 мача, 4 победи за Хетафе, 5 равенства, 2 победи за Реал Сосиедад
* Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ