Сент Етиен срази гостуващия Метц с 3:1 в среща от деветия кръг на френската Лига 1 и излезе на трето място във временното класиране на френската Лига 1. Диане (20) изведе гостите напред в резултата, но в последния четвърт час „зелените“ направиха пълен обрат с голове на Пайо (74) и Майга (90+5), както и автогол в 85-ата минута на Кафу, след като точно преди него Дабо бе пропуснал дузпа. След победата си Сент Етиен събра 17 точки и излезе трети зад ПСЖ и Монако преди останалите срещи от кръга. Метц е на дъното с 3 точки.

Лил и Троа завършиха 2:2 в друга среща от кръга. Стефан Дарбион (4) даде преднина на гостите от Троа. Голове на Луис Араужо (12) и Тиаго Мендес (74) след почивката обаче донесоха аванс на “кучетата”. В крайна сметка обаче домакините не успяха да задържат преднината си, след като Едгар Ие направи дузпа и получи червен картон, а Адама Ниан (90+3) реализира за гостите и оформи крайното 2:2. Така Лил излезе от зоната на изпадащите с 6 точки. Троа има 12 точки на 11-а позиция.

Каен загуби у дома от Анже с 0:2. Токо Екамби (49) и Фулгини (59) вкараха попаденията за гостите, които са десети с 12 точки. Каен е осми с 15 точки.

Гинган пък победи гостуващия Рен с 2:0 след попадения на Диало (57) и Бриан (89). В 66-ата минута втори жълт и червен картон получи Хазри от гостите. Така Гинган излезе девети с 13 точки. Рен е на 15-о място с 6 точки.

Тулуза излъга на свой терен Амиен с 1:0. Победният гол бе дело на Делорт (40), а в последните секунди Гоуано от гостите бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон. Тулуза е на 12-а позиция с 11 точки. Амиен е 17-и с 6 точки.