Чешкият Славия Прага поднесе изненадата в 1/16-финалите на Лига Европа и елиминира английския Лестър.

След 0:0 в Прага, тази вечер гостите постигна успех с 2:0 на "Кинг Пауър Стейдиъм" и чака жребия за 1/8-финалите.

Лестър започна силно и владееше инициативата. С напредването на времето футболистите на Брендън Роджърс започнаха да се изнервят и да допускат грешки. Славия пък организираше добри контраатаки, но на почивката резултатът бе непроменен.

Славия тръгна много силно през второто полувреме. В 47-ата минута гостите бяха близо до откриване на резултата. Това обаче се случи две минути по-късно, когато Николае Станчу напредна отдясно и центрира в наказателното поле. Абдалах Сима остана под топката, но тя попадна в краката на Провод, който със силен удар той я прати във вратата зад Каспер Шмайхел.

Така бе сложен край на серията от 234 минути без гол срещу Лестър в Лига Европа.

Гостите са бранеха добре и не пропускаха възможност да контраатакуват. Така се стигна до 79-ата минута, когато Сима сложи точка на спора. Той получи топката на границата на наказателното поле, потърси позиция за стрелба и с десния крак я прати по земя в мрежата.

С това всичко за Лестър приключи и "лисиците" ще насочат усилията си към домашната сцена.