ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Северна Македония и Италия завършиха 1:1 в Скопие в интригуващ мач от група "C" на квалификациите за Евро 2024. Двубоят беше дебют за новия селекционер на "адзурите" Лучано Спалети.

В 47-ата минута Чиро Имобиле даде преднина на действащия европейски шампион, но "адзурите" не удържаха крехкия си аванс, след като в края домакините изравниха. В 81-ата Енис Барди наказа Джанлуиджи Донарума - 1:1. Така северномакедонците във втори пореден мач шокират "адзурите". През март миналата година те успяха да победят с 1:0 Италия в Палермо и да лишат съперника от участие на Мондиала в Катар.

Загубата на две точки тази вечер определено трябва да разтревожи "адзурите", които поставят под въпрос класирането си на европейското първенство. Италия е на третото място в групата с 4 точки, с колкото е и Северна Македония. Отборът на Спалети изостава с 3 точки от втория Украйна и с цели 9 от лидера Англия. Във вторник "адзурите" приемат украинците, а Северна Македония ще гостува на последния Малта, който е без точка към момента.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Бившият защитник на Левски и Славия Гьоко Зайков беше титуляр срещу Италия и игра цял мач. В 15-атa минута гостите създадоха първата по-сериозна ситуация, след като Джанлука Манчини стреля с глава след центриране от корнер, но опитът му премина встрани от лявата греда. Само четири минути по-късно Северна Македония организира страхотна контраатака - Езджан Алиоски се възползва от грешка на Матео Политано, напредна и центрира към Боян Миовски, но нападателят от чиста позиция не успя да вкара.

Малко след това Сандро Тонали бе изведен сам срещу вратаря Столе Димитриевски, шутира в близкия ъгъл, но топката се отби от десния страничен стълб на вратата. Минути след това Елиф Елмас напредна и опита удар от разстояние, Донарума внимаваше и успя да улови.

Още във втората минута след почивката Николо Барела стреля, топката му се отби в напречната греда, а при добавката Чиро Имобиле бе най-съобразителен и успя с глава да се разпише в опразнената врата - 1:0 за Италия.

В 67-ата минута Елмас стреля, но на сантиметри от лявата греда на вратата на Донарума. В 81-ата Енис Барди изпълни пряк свободен удар, като бе безпощаден, реализирайки за крайното 1:1 и шокирайки италианците.

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ - ИТАЛИЯ 1:1
0:1 Чиро Имобиле (47), 1:1 Енис Барди (81)

Северна Македония: 1. Столе Димитриевски, 8. Езджан Алиоски, 4. Гьоко Зайков, 6. Висар Муслиу, 15. Йован Манев, 10. Енис Барди, 3. Стефан Ашковски, 7. Елиф Елмас, 11. Яни Атанасов, 17. Агон Елези, 20. Боян Миовски

Италия: 1. Джанлуиджи Донарума, 3. Федерико Димарок, 23. Алесандро Бастони, 14. Джанлука Манчини, 2. Джовани Ди Лоренцо, 8. Сандро Тонали, 16. Браян Кристанте, 18. Николо Барела, 7. Матео Политано, 20. Матия Дзакани, 17. Чиро Имобиле

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!