ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Украйна и Англия завършиха при равенство 1:1, което е първата грешна стъпка на "трите лъва" по пътя към Евро 2024. Интригуващата квалификация от група "C" беше прецизно ръководена от българска бригада начело с Георги Кабаков. Най-добрият ни рефер вдигна общо четири жълти картона - по два за двата отбора.

Олександър Зинченко oт Арсенал откри резултата в 26-ата минута, давайки преднина на домакините. В 41-ата защитникът Кайл Уокър изравни с първия си гол за националния отбор на Англия. За 33-годишния бранител на Манчестър Сити това беше 77-и мач за "трите лъва".

До момента селекцията на Гарет Саутгейт беше с пълен актив след 4 победи в 4 мача. Украинците обаче препънаха англичаните на стадиона във Вроцлав. Англия остава на върха в групата с 13 точки. Отборът на Серхий Ребров e на второто място със 7 точки от 4 срещи. Трети към момента е Италия с 3 точки от 2 двубоя. По-късно тази вечер "адзурите" гостуват на Северна Македония.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Мачът се игра на "Тарчински Арена", където Украйна приема съперниците си заради военната агресия на Русия срещу страната им. На новото съоръжение с капацитет от 43 хиляди места наш национал играе с успех в последните месеци - Алекс Петков. Българският защитник и Шльонск са на върха в полската Екстракласа след седмия кръг.

Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт, който имаше доста проблеми с отсъстващи играчи в отбрана, заложи от първата минута на Хари Магуайър (Манчестър Юнайтед) и Марк Геи от Кристъл Палас в центъра на защитата. Пред тях си партнираха преминалият в Саудитска Арабия Джордан Хендерсън, Деклан Райс и Джуд Белингам, а атаката беше водена от капитана Хари Кейн. Звездата на Байерн беше подпомаган от Джеймс Мадисън и Букайо Сака.

Украинците са водени от легендата си Серхий Ребров. Роман Яремчук поведе атаката, подкрепян от Виктор Циганков, Георгий Судаков и едно от най-впечатляващите имена в състава им - Михайло Мудрик (Челси).

Англичаните доминираха в началните минути. В 12-ата Букайо Сака стреля извън наказателното поле, футболист в жълто блокира. Постепенно домакините изнесоха играта в полето на "трите лъва" и стигнаха до гол в 26-ата минута. Георгий Судаков отне топката в центъра на терена и подаде към Виктор Циганков отдясно, той напредна и пусна към Юкхим Конопля, който пусна към Олександър Зинченко около точката за изпълнение на дузпа и той матира Джордан Пикфорд за 1:0.

В 30-ата минута Джеймс Мадисън от трудна позиция стреля над вратата, пазена от Георгий Бушчан. В 41-ата англичаните стигнаха до изравнителен гол. Хари Кейн се беше върнал в центъра на терена и пусна страхотен извеждащ пас зад защитата за включилия се в атака отдясно Кайл Уокър. Крайният защитник се озова сам срещу Бушчан и вкара за 1:1. Ситуацията бе прегледана от българските арбитри със системата ВАР, след което попадението бе признато.

В 51-ата минута Джордан Хендерсън центрира в наказателното поле, а Хари Магуайър засече с глава, но над вратата. Осем минути по-късно Кейн подаде на Сака отдясно, той отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, който срещна напречната греда.

В 64-ата минута удар на Кейн премина покрай целта. Минути по-късно Хари Магуайър засече с глава центриране от корнер, но не затрудни украинския страж.

В 70-ата минута Михайло Мудрик падна след корнер на границата на наказателното поле след съприкосновение с Рашфорд. Кабаков реши, че звездата на Англия не е извършил нарушение.

В заключителните минути Маркъс Рашфорд опита да донесе трите точки на гостите, но без успех след изпълнение на пряк свободен удар, при който защитата на Украйна се справи.

УКРАЙНА - АНГЛИЯ 1:1
1:0 Олександър Зинченко (26), 1:1 Кайл Уокър (41)

Украйна: 1. Георгий Бушчан, 2. Юкхим Конопля, 6. Тарас Степаненко (к), 8. Георгий Судаков, 9. Роман Яремчук, 10. Михайло Мудрик, 13. Иля Забарний, 15. Виктор Циганков, 16. Виталий Миколенко, 17. Олександър Зинченко , 22. Микола Матвиенко
Селекционер: Серхий Ребров

Англия: 1. Джордан Пикфорд, 2. Кайл Уокър , 3. Бен Чилуел, 4. Деклан Райс, 5. Марк Геи, 6. Хари Магуайър, 7. Букайо Сака, 8. Джордан Хендерсън, 10. Джуд Белингам, 11. Джеймс Мадисън, 9. Хари Кейн (к)
Селекционер: Гарет Саутгейт