Севиля победи Валенсия с 1:0 в дербито на 29-ия кръг на Примера дивисион. Единственото попадение на “Местая” реализира Иван Ракитич. Това бе втора поредна загуба за Валенсия, който вече е извън първите три в класирането.

Валенсия имаше повече и малко по-чисти положения пред вратата на Севиля, но така и не успя да реализира през първото полувреме. След натиска на Валенсия в началото на второто полувреме, Севиля нанесе своя удар. Иван Ракитич отбеляза единствения гол в мача в 70-ата минута. След като получиха попадение, домакините се подсилиха с влизането на голмайстора си Ариц Адурис, но и той не успя да изравни резултата. Успехът изкачи Севиля на шесто място в класирането, в зона Европа./БЛИЦ