Атлетико (Мадрид) пропусна невероятна възможност да поведе във временното класиране, след като завърши 1:1 у дома със Севиля в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион. При успех „дюшекчиите” щяха да станат еднолични лидери, но равенството остави на върха Барселона макар и само заради по-добра голова разлика. Каталунците и Атлетико са с еднакъв актив, но вече имат само точка аванс пред третия Реал (Мадрид).

Футболистите на Диего Симеоне установиха натиск още с първия съдийски сигнал и „Висенте Калдерон” ликуваше в 18-ата минута, когато Давид Вия овладя подаване от корнер в наказателното поле на гостите и с точен удар по земя се разписа за 1:0. Този резултат остана непроменен до края на първата част.

След почивката „дюшекчиите” намалиха оборотите и се опитаха да запазят крехкия си аванс, който щеше да ги качи на върха в класирането. Те обаче бяха наказани в 73-ата минута, когато хърватинът Иван Ракитич бе точен от дузпа за 1:1. Нарушението за наказателния удар бе на Хуанфран срещу Карлос Бака. Последва отчаян домакински щурм в търсене на победното попадение, но такова във вратата на гостите така и не падна. В последната 90-а минута пък Алберто Морено получи директен червен картон за груб фаул срещу Раул Гарсия и андалусци доиграха мача в намален състав.

Със спечелената точка Атлетико (Мадрид) има вече 51, колкото и лидера Барселона, който продължава да е с по-добра голова разлика. Двата тима са само на точка пред Реал (Мадрид). Севиля е на седма позиция с 31 точки.

Бетис – Реал (Мадрид) 0:5
0:1 Кристиано Роналдо (10), 0:2 Гарет Бейл (25), 0:3 Карим Бензема (45+1), 0:4 Анхел ди Мария (62), 0:5 Алваро Мората (90)
18.01.14
19:00 ч.
Елче – Райо Валекано 2:0
1:0 Едул Албакар (19-дузпа), 2:0 Хави Маркес (79)
Хетафе – Реал Сосиедад 2:2
 0:1 Иманол Игирече (4), 0:2 Иманол Игирече (16), 1:2 Чиприан Марика (28), 2:2 Педро Леон (52)
19.01.14
18:00 ч.
Виляреал – Алмерия 2:0
1:0 Икечукво Уче (3), 2:0 Бруно (87-дузпа)
Атлетико (Мадрид) – Севиля 1:1
1:0 Давид Вия (18), 1:1 Иван Ракитич (73-дузпа)
20.01.14
23:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Валядолид
Баланс: 83 мача, 37 победи за Атлетик (Билбао), 23 равенства, 23 победи за Валядолид
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.