Севиля спечели с 3:0 домакинството си на Хетафе от 15-ия кръг на Примера дивисион. Точни за домакините бяха Федерико Фасио в 33-ата, Мануел дел Морал в 50-ата и Фредерик Кануте в 90-ата минута. Срещата обаче не беше особено вълнуваща, с малко положения пред двете врати, особено през първата част. На моменти дори Хетафе имаше игрово предимство, но не се възползва от него. В 33-ата минута при едва втората си голова възможност за първото полувреме Севиля откри резултата. Федерико Фасио бе изпуснат при центриране от корнер и с глава простреля вратата на съперника за 1:0.

В 50-ата минута Ману дел Морал овладя топката в наказателното поле, освободи се от защитник и с удар направи 2:0. Последва голям пропуск на Фредерик Кануте, който сам срещу вратаря не успя да отбележи. Малиецът обаче се реваншира в даденото от съдията добавено време, когато с елегантно изпълнение оформи крайното 3:0.

Севиля се изкачи на 5-о място в класирането с 24 точки, Хетафе остава 16-и с 13 точки./БЛИЦ