Ману дел Морал вкара два гола за Севиля при победата с 3:0 над Гранада като гост в мач от 30 кръг на Примера дивисион. Успехът приближи андалусийския тим до местата, даващи право на участие в квалификациите на евротурнирите.

Алваро Негредо вкара първото попадение в мача в 39-ата минута след самостоятелна акция. В 54-ата минута Ману дел Морал удвои аванса на Севиля след центриране на Негредо. В четвъртата минута на добавеното време Дел Морал реализира втория си гол.

Втората поредна победа изкачи Севиля на четири точки от шестото място – последната позиция, която дава право на участие в Лига Европа. Гранада остана на шест точки над зоната на изпадащите.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 30 КРЪГ
24.03.12
19:00 ч.
Майорка – Барселона 0:2
0:1 Лионел Меси (25), 0:2 Жерар Пике (79)
24.03.12
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Реал Сосиедад 5:1
1:0 Гонсало Игуаин (6), 2:0 Кристиано Роналдо (32), 3:0 Карим Бензема (41), 3:1 Серхио Рамос (42-авт.), 4:1 Карим Бензема (49), 5:1 Кристиано Роналдо (56)
24.03.12
23:00 ч.
Хетафе – Валенсия 3:1
0:1 Роберто Солдадо (5), 1:1 Педро Риос (12), 2:1 Федор (24), 3:1 Бруно Сартор (30-автогол)
Еспаньол – Малага 1:2
1:0 Фелипе Коутиньо (24), 1:1 Рууд ван Нистелрой (75), 1:2 Мартин Демикелис (77)