Шалке 04 продължава възхода си и записа трета поредна победа в рамките на една седмица, след като в мач от 16 кръг на Бундеслигата се наложи с 1:0 като гост на Майнц. В предишния кръг "кралскосините" биха Байерн с 2:0, а във вторник спечелиха с 2:1 срещу Бенфика в Шампионската лига. За домакините това бе втора загуба поред и тимът на Томас Тухел вече изостава на 13 точки от лидера Борусия (Дортмунд).

И двата отбора пропуснаха по една дузпа. Хунтелаар уцели в гредата от наказателен удар в осмата минута, а вратарят на Шалке 04 Мануел Нойер отрази изпълнението на Андре Шюрле в 73-ата.

Единственото попадение в мача падна в 30-ата минута. Негов автор стана Джеферсон Фарфан. Перуанският национал се разписа с удар извън наказателното поле, след като изстрел на Хурадо се отби в гърба на Раул, а защитата на Майнц не изчисти добре топката. Успехът изкачи Шалке на 10-ото място с 19 точки./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 16 КРЪГ
От 10 декември
1:0 Дидие Я Конан (35), 1:1 Георг Нидермайер (74), 2:1 Дидие Я Конан (76)

От 11 декември (събота)
0:1 Сидни Сам (30), 1:1 Артуро Видал (48-автогол), 1:2 Артуро Видал (61), 1:3 Ренато Аугусто (66), 1:4 Ренато Аугусто (78), 2:4 Елджеро Елиа (79)

1:0 Хамит Алтънтоп (17), 2:0 Филип Лам (72-дузпа), 3:0 Франк Рибери (79)

1:0 Марвин Компер (55), 1:1 Кристиан Айглер (88)

Кьолн - Айнтрахт (Франкфурт) 1:0
1:0 Кристиан Клеменс (76)

Борусия (Дортмунд) - Вердер 2:0
1:0 Нури Шахин (9), 2:0 Роберт Левандовски (70)