Шалке 04 и Щутгарт завършиха наравно 2:2 в двубой от 8-ия кръг на Бундеслигата. След равенството и двата тима останаха в зоната на изпадащите. Щутгарт е на последно място с 4 точки, Шалке е на 16-а позиция с 5.
Двубоят започна по-добре за гостите, които още в първите минути пропуснаха две добри възможности чрез Чиприан Марика. В 15-ата минута Кристиан Треш изведе Артур Бока отляво и той центрира в наказателното поле, където Тимо Гебхарт прати топката в мрежата на Мануел Нойер за 1:0 за Щутгарт. В 26-ата минута втори гол за "швабите" бе отменен поради засада.

В 29-ата минута Еду изравни за 1:1. Втората част започна с чудесна възможност за Хурадо, който след страхотна комбинация с Раул и Хунтелаар се озова очи в очи с вратаря Улрих, но не можа да се разпише. В 74-ата минута Мартин Харник преодоля Лукас Шмитц и с малко късмет за втори път изведе Щутгарт напред - 2:1. В 80-ата минута Александър Баумйохан бе съборен в наказателното поле и реферът Флориан Майер не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана голмайсторът на Шалке 04 Клаас Ян Хунтелаар, който безпроблемно направи 2:2.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 8 КРЪГ

От 15 октомври (петък)
0:1 Якуб Блашчиковски (20), 1:1 Лукас Подолски (82), 1:2 Нури Шахин (90+1)

Байерн – Хановер 2:0
1:0 Марио Гомес (21), 2:0 Марио Гомес (77)

Шалке 04 – Щутгарт 2:2
0:1 Гебхарт (15), 1:1 Еду (29), 1:2 Харник (74), 2:2 Хунтелаар (80-дузпа)

Вердер – Фрайбург 2:1
1:0 Хънт (33), 1:1 Шустер (62), 2:1 Уго Алмейда (73)

Санкт Паули – Нюрнберг 3:2
1:0 Асамоа (45), 1:1 Екичи (48), 2:1 Еберс (59), 2:2 Волф (62), 3:2 Брънс (81)

19:30 часа Волфсбург – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 26 мача, 9 победи за Волфсбург, 4 равенства, 13 победи за Байер (Леверкузен)

На 17 октомври (неделя)
16:30 часа Кайзерслаутерн – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 76 мача, 25 победи за Кайзерслаутерн, 26 равенства, 25 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

18:30 часа Хофенхайм – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Хофенхайм, 2 равенства

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.