Шалке 04 постигна много трудна победа с 2:1 срещу Аугсбург в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините поведоха чрез Тобиас Вернер още в петата минута. И създадоха още няколко добри възможности за попадение. Грешка на вратаря Алекс Манингер обаче позволи на Шалке да изравни. Шут на Боатенг затрудни австрийския страж, който изби неубедително. Клаас Ян Хунтелаар обаче дебнеше и безпроблемно притича, за да изравни - 1:1 в 33-ата минута.

"Миньорите" стигнаха до пълен обрат в самото начало на втората част. Разреждане в защитата позволи на Хунтелаар на полупразна врата да вкара за 2:1. Резултат, който както можеше да набъбне в полза на Шалке, така можеше и домакините да не загубят.

Благодарение на успеха "миньорите" събраха 47 точки на третото място. Аугсбург е с 38 т. на шестата позиция.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 25 КРЪГ
14.03.14
21:30 ч.
Аугсбург – Шалке 04 1:2
1:0 Тобиас Вернер (5), 1:1 Клаас Ян Хунтелаар (33), 1:2 Клаас Ян Хунтелаар (49)
15.03.14
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 83 мача, 28 победи за Борусия (Дортмунд), 28 равенства, 27 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)