Новият шампион на Италия - Ювентус, не се напрегна при гостуването си на последния Верона и допусна загуба с 2:0 в 37-ия кръг на Серия "А". "Нерадзурите" не играеха за точки и пробваха експериментален състав, което зарадва сигурния изпадащ.

Лука Тони откри за Верона от дузпа в 43-ата минута, след като Алекс Сандро направи глупав фаул в наказателното поле на гостите.

"Старата госпожа" остави домакините да диктуват темпото и през втората част, като в 55-ата минута Федерико Вивиани, сам срещу вратаря, от границите на наказателното поле направи 2:0.

Спокойствието на Ювентус бе гарнирано и с червен картон на Пауло Дибала, който бе изгонен за второ официално предупреждение в края на двубоя.

Ювентус няма как да бъде изместен от първото място с 88 точки, а Верона потегля към Серия "Б" с престижна победа над шампиона.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!