Европейският клубен шампион Ливърпул и Спортинг (Лисабон) завършиха  2:2 в последен мач от турнето на "мърсисайдци" в САЩ. По този начин европейският клубен шампион остана без победа в трите проверки, които изигра на американска земя.

Припомняме, че футболистите на Юрген Клоп загубиха с 2:3 от Бурисия (Дортмунд) и с 1:2 от Севиля.

Двубоят ще се запомни с голяма грешка на Симон Миньоле при първия гол на португалците, с който те поведоха в резултата. Точен бе звездата на тима Бруно Фернандеш.

Ливърпул веднага отговори с опасни атаки и няколко пропуска. В 20-ата минута Андрю Робъртсън намери Джордан Хендерсън, чийто удар с глава беше спасен, но при добавката Ориги вкара за 1:1. В самия край на полувремето Вайналдум се оказа сам срещу стража Ренан Рибейро и го преодоля технично.

Спортинг имаше силни минути в началото на втората част, когато Вендел оформи крайния резултат след асистенция на Фернандеш.

СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) – ЛИВЪРПУЛ 2:2
1:0 Бруно Фернандеш (4), 1:1 Дивок Ориги (20), 1:2 Джорджино Вайналдум (44), 2:2 Вендел (53)

Спортинг (Лисабон): Рибейро, Илори (83-Куарешма), Нето (61-Коатес), Матийо (77-Мендеш), Борха (46-Т. Корея, Думбиа (77-Луиш), Вендел (83-Енрике), Рафиня (83-Плата), Вието (61-Кабрал), Фернандеш (83-Браганса), Фелипе (61-Дост)

Ливърпул: Миньоле, Александър-Арнолд (62-Гомес), Матип (89-Ван дер Берг, Ван Дайк (77-Ловрен), Робъртсън (62-Кент), Окслейд-Чембърлейн (62-Уилсън), Хендерсън (77-Брюстър), Фабиньо, Милнър, Вайналдум (76-Лалана), Ориги (77-Джоунс)