Легендата на Ливърпул и Шотландия Греъм Сунес предложи промяна в правилото за засадата. Според него, ако поне някаква част от тялото на атакуващия играч не е в положение на засада, голът да се зачита.

В момента попаденията не се признават, ако дори една част от тялото, с която може да бъде реализиран гол, се намира зад линията.

“Футболът е развлекателен бизнес. В момента правим това, че лишаваме хората от удоволствието на головете. Не можем да продължаваме по този начин, свидетели сме на голямо разочарование”, коментира Сунес в студиото на Sky Sports след Ливърпул – Уулвърхямптън (1:0).  По време на мача беше отменен гол на „вълците” след изключително тънка засада, която първоначално не беше видяна от съдиите, но после беше регистрирана от видеотехнологията.

От началото на сезона в Премиър лийг заради ВАР не са били зачетени 22 попадения.