Щутгарт излъга у дома пряк конкурент в битката за оцеляване Хамбургер с 1:0 в двубой от 26-ия кръг на германската Бундеслига. Единственото и победно попадение за швабите в наглед равностойния сблъсък реализира румънецът Александру Максим (66) след асистенция на Ибрахима Траоре. Така Щутгарт събра 24 точки и се изкачи на 15-о място във временното класиране, а Хамбургер се смъкна на 16-а позиция с 23 пункта и е само на точка от опасната зона.

В друга среща от кръга Волгсбург и Аугсбург не успяха да се победят и завършиха 1:1. Гостите от Бавария продължават доброто си представяне след зимната пауза и поведоха още преди почивката с гол на Тобиас Вернер (43), възползвал се от пас на Халил Алтънтоп. След почивката „вълците” натиснаха и успяха да стигнат до точката, след като хърватинът Ивица Олич (81) получи пас от Родригес и оформи крайното 1:1. След равенството Волфсбург излезе пети с 41 точки, а Аугсбург е на осма позиция с 39 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 26 КРЪГ
21.03.14
21:30 ч.
Фрайбург – Вердер 3:1
1:0 Юлиян Шустер (15), 2:0 Феликс Клаус (53), 3:0 Адмир Мехмеди (59), 3:1 Нилс Петерсен (70)
22.03.14
16:30 ч.
Шалке 04 – Айнтрахт (Брауншвайг) 3:1
1:0 Леон Горетцка (17), 2:0 Клаас Ян Хунтелаар (66), 2:1 Бенджамин Кесел (81), 3:1 Адам Салай (90+4)
Хановер – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Матс Хумелс (43), 0:2 Роберт Левандовски (52)
22.03.14
16:30 ч.
Волфсбург – Аугсбург 1:1
0:1 Тобиас Вернер (43), 1:1 Ивица Олич (81)
22.03.14
16:30 ч.
Майнц – Байерн 0:2
0:1 Бастиан Швайнщайгер (82), 0:2 Марио Гьотце (86)
22.03.14
19:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Херта (Евроспорт 2 България)
Баланс: 51 мача, 16 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 14 равенства, 21 победи за Херта
23.03.14
16:30 ч.
Нюрнберг – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 55 мача, 14 победи за Нюрнберг, 19 равенства, 22 победи за Айнтрахт (Франнкфурт)