Майнц не успя да победи у дома Щутгарт, с който завършиха 1:1 в мача си от 15-ия кръг на германската Бундеслига.

Съотборниците на контузения български национал Тодор Неделев се представиха много силно и поведоха с гол на Йоханес Гайс в 36-ата минута. Секунди преди почивката Жуниор Диас изпусна да направи 2:0 от няколко метра.

През втората част в 72-ата минута швабите изравниха, след като влезлият като смяна Филип Костич пробва центриране в наказателното поле, но топката, изненадващо дори за него, влетя директно в мрежата за 1:1.

В 88-ата минута Майнц можеше да стигне до успеха, но ударът на Шинджи Оказаки беше изби от голлинията от Кристиан Гентнер.

След равенството Майнц е на 11-о място със 17 точки и само на 3 точки от изпадащите. Щутгарт остава последен с 13 точки, но само на точка от спасителното 15-о място.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 15 КРЪГ
12.12.14
21:30 ч.
Хофенхайм – Айнтрахт (Франкфурт) 3:2
1:0 Кевин Воланд (43), 1:1 Стефан Айгнер (58), 2:1 Адам Сазай (66), 2:2 Харис Сеферович (77), 3:2 Роберто Формино (87)
13.12.14
16:30 ч.
Шалке 04 – Кьолн 1:2
0:1 Антони Уджах (47), 0:2 Матиас Леман (67-дузпа), 1:2 Лерой Сане (85)
13.12.14
16:30 ч.
Аугсбург – Байерн 0:4
0:1 Мехди Бенатиа (58), 0:2 Ариен Робен (59), 0:3 Роберт Левандовски (68), 0:4 Ариен Робен (71)
Вердер – Хановер 3:3
0:1 Ларс Щиндъл (12), 1:1 Златко Юнузович (36), 2:1 Мелвин Лоренцен (55), 2:2 Хоселу (62), 2:3 Хироши Киотаке (64), 3:3 Дави Зелке (88)
Майнц – Щутгарт 1:1
1:0 Йоханес Гайс (36), 1:1 Филип Костич (72)
14.12.14
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 64 мача, 24 победи за Байер (Леверкузен), 25 равенства, 15 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)