Щутгарт претърпя тежко поражение у дома с 0:3 от Хофенхайм в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата. След неуспеха домакините продължават да са без победа от началото на сезона и заемат предпоследното 17-о място само с 2 точки. Хофенхайм спечели втора победа от началото на сезона и с 6 точки се намира в средата на класирането. Головете за гостите днес реализираха Усами, Жоселу и Йонсон.

Хофенхайм се възползва максимално от пробойните в защитата на швабите. Ранният гол на японеца Такаши Усами даде самочувствие на гостите. До края на първото полувреме гостите още два пъти имаха възможност да накажат Свен Улрайх. Именно вратарят на Щутгарт бе най-добрият футболист в състава на Бруно Лабадия и спаси опасни удари на Йонсон и Даниел Уилямс. Веднъж топката беше изчистена от голлинията, а в края на полувремето сантиметри разделиха Хоселу от красиво попадение. След почивката превъзходството на Хофе продължи и още преди да е изминала 60-ата минута те си осигуриха победата след голове на Жоселу и Фабиан Йонсон.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 5 КРЪГ
25.09.12
21:00 ч.
Байерн - Волфсбург 3:0
1:0 Бастиан Швайнщайгер (24), 2:0 Марио Манджукич (57), 3:0 Марио Манджукич (65)
25.09.12
21:00 ч.
Шалке 04 – Майнц 3:0
1:0 Джеферсон Фарфан (21-дузпа), 2:0 Люис Холтби (81), 3:0 Теему Пуки (89)
25.09.12
21:00 ч.
Гройтер Фюрт - Фортуна Дюселдорф 0:2
0:1 Оливер Финк (26), 0:2 Кен Илсьо (33)
25.09.12
21:00 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Борусия (Дортмунд) 3:3
0:1 Лукаш Пишчек (24), 0:2 Марко Ройс (28), 1:2 Щефан Айгнер (49), 2:2 Такаши Инуи (51), 2:3 Марио Гьотце (54), 3:3 Андерсон (73)
26.09.12
21:00 ч.
Борусия (М'гладбах) - Хамбургер 2:2
0:1 Ван дер Ваарт (23), 1:1 Щранцъл (39), 1:2 Рудневс (45), 2:2 Домингес (90)
26.09.12
21:00 ч.
Щутгарт - Хофенхайм 0:3
0:1 Усами (5), 0:2 Жоселу (47), 0:3 Йонсон (58)
26.09.12
21:00 ч.
Хановер - Нюрнберг 4:1
1:0 Щиндъл (21), 2:0 Хюсци (29), 3:0 Я Конан (52), 4:0 Я Конан (64), 4:1 Чандлър (73)
26.09.12
21:00 ч.
Фрайбург - Вердер 1:2
1:0 Шмидт (36), 1:1 Акпала (47), 1:2 Хънт (59)
26.09.12
21:00 ч.
Аугсбург - Байер (Леверкузен) 1:3
0:1 Кислинг (7) 0:2 Волшейд (39), 0:3 Шюрле (44), 1:3 Вернер (51)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК