Доскорошният нападател на ЦСКА Килиан Шеридън направи дебют за бившия си отбор Сейнт Джонстън. Ирландецът днес излезе титуляр при равенството 0:0 срещу Абърдийн в мач от 1-ия кръг на първенството на Шотландия. Шеридън преди няколко дни официално оформи преминаването си от ЦСКА под наем в Сейнт Джонстън, за който е играл и преди време, когато е бил собственост на Селтик. Голмайсторът остана на терена до 75-ата минута, когато беше заменен от Кевин Муун. Шеридън се представи добре и няколко пъти създаде проблеми за Абърдийн, но не успя да реализира. Домакините останаха с човек по-малко в 65-ата минута след червен картон на Райън Джак.

Шампионът Рейнджърс започна новото първенство с равенство 1:1 среущ Хартс. Това беше първи мач за Али Маккойст като мениджър на Рейнджърс, клубът, в който игра 15 години като футболист. Давид Обуа изведе Хартс в резултата в 16-ата минута, а Стивън Найсмит изравни в 59-ата./БЛИЦ