Норич изхвърли Тотнъм от осминафиналите на ФА Къп след 1:1 в редовното време и 3:2 при изпълнението на 11-метров наказателен удар.

В редовното време за отбора на Жозе Моуриньо отбеляза Ян Вертонген, а точен за гостите беше Йосип Дърмич.

"Шпорите" поведоха рано в резултата, след като натиснаха здраво своя съперник. В 13-ата минута Стивън Бергвайн центрира, а Вертонген на далечната греда с глава вкара.

Постепенно "канарчетата" взеха инициативата и натиснаха своя далеч по-именит съперник. След редица пропуски се стигна до 78-ата минута, когато след далечен удар на Кени Маклейн Мишел Ворм допусна грешка, изпускайки топката, която попадна в краката на Дърмич - 1:1.

Двата тима влязоха в продължения, а темпотоп спадна. Липсата на положения в 30-те минути доведе до това победителят да бъде решен след дузпи.

При тях Тотнъм реализира чрез Дайър, а Маклейн изпусна за Норич. Набързо обаче се стиган до пълен обрат. Ламела изпусна, докато Ида изравни. Ло Селсо вкара, а това стори и Стиперман. От тук нататък Тотнъм не реализира нито една дузпа, докато точното изпълнение на Катуел изпрати Норич в следващата фаза.