Швеция се поздрави със стратегически успех в борбата за директно класиране на Мондиал 2022. "Тре кронур" постигнаха своя четвърти триумф в световните квалификации, след като се справи без проблем при домакинството си на Косово с 3:0.

По този начин селекцията на Яне Андерсон се доближи на точка от лидера Испания, имайки и мач по-малко от иберийците.

Шведите поведоха в 29-ата минута, след като реферът Марко Ди Бело отсъди дузпа в тяхна полза заради игра с ръка на Хадергьонай. Емил Форсберг се нагърби с отговорната задача и преодоля Ариянет Мурич.

През втората част се разиграха и централните нападатели на "трите корони". За класиката помогнаха Александър Исак (62") и появилият се като негова смяна Робин Куайсон (79").

В следващия кръг Швеция приема Гърция, докато Косово играе на свой терен с Грузия.