Футболното джудже Сан Марино загуби у дома от Швейцария с 0:4 в мач от група „Е” на квалификациите за Евро 2016 във Франция.

Гостите си решиха мача още преди почивката, след като точни бяха на два пъти Харис Сеферович (10, 24) и Блерим Джемайли (30), който дори асистира за втория гол в мача, а за неговия получи пас от Рикардо Родригес.

През втората част халфът на Байерн Джердан Шакири (79) оформи крайното 0:4, възползвайки се от пас на Гранит Джака. Така Швейцария записа първа победа в квлаификациите и заема четвърта позиция в групата с 3 точки. Лидер е Англия с пълен актив от 9 точки. Сан Марино е на дъното без точков актив.

Група "Е"
Сан Марино - Швейцария 0:4
0:1 Харис Сеферович (10), 0:2 Харис Сеферович (24), 0:3 Блерим Джемайли (30), 0:4 Джердан Шакири (79