Халфът на Тотнъм Гилфи Сигурдсон призна, че е бил изненадан от клaсния футбол на Базел. Лондончани трябваше да заличават пасив от 0:2 за крайното 2:2 в първия мач между двата тима от 1/4-финалите на Лига Европа. Именно Сигурдсон отбеляза изравнителното попадение в 58-ата минута.

"Въпреки че губехме с 0:2 за само няколко минути, успяхме да върнем интригата. Разочаровани сме като цяло, защото допуснахме два гола. Жалко, че в края на първата част не успяхме да отбелeжим втори гол. В крайна сметка шансовете бяха равни и остават такива и за следващия етап.

Ние сме атакуваш отбор и е необходимо да вкарваме голове. Умеем да играем на чужд терен. Знаехме, че съперникът е силен, но никой не очакваше толкова класен футбол от страна на Базел - играта на пас, организацията. Но ние вярваме в себе си и в Швейцария ще можем да решим всичко", коментира халфът.