Българският национал Симеон Славчев изигра втори официален мач с екипа на Спортинг (Лисабон) при домакинската победа над Боависта с 1:0 във втория кръг от груповата фаза на турнира за Купата на Лигата в Португалия.

Славчев остана на терена до 62-ата минута, когато на негово място в игра се появи Уалисон. Малко преди съотборникът на българина Ориол Росел получи червен картон.

Дори в намален състав „лъвовете” не спряха да търсят победата и стигнаха до нея с попадение от дузпа на японеца Танака, който бе точен в 75-ата минута.

След втория си успех в групата Спортинг е лидер с 6 точки. В първия кръг тимът от Лисабон бе надвил Витория (Гимараеш) с 2:0 като гост, а тогава Славчев направи официалния си дебют.