Съперникът на Лудогорец в плейофите на Лига Европа Динамо (Брест) записа скандална победа с 4:2 като гост на БАТЕ (Борисов) в мач от 25 кръг на първенството на Беларус.

Динамо (Брест) водеше с 2:0 след 49-ата минута, но домакините от Борисов, които в четвъртък бяха елиминирани от евротурнирите от българския ЦСКА, успяха да изравнят с попадения в 70-ата и 79-ата минути.

След това Сергей Кривец вкара два гола в добавеното време и донесе успеха на Динамо. Първото от тези две попадения обаче е изключително скандално. При удара на 34-годишния халф топката се удари в напречната греда и след това тупна около голлинията. Видимо обаче тя не беше пресякла линията с пълния си обем.

Зачитането на това попадение вбеси домакините, които се нахвърлиха на съдията Амин Кургхели. След края на мача реферът успя да напусне района на „Борисов Арена“ под защитата на полицейски ескорт.

„Загубихме с гол, който не съществува“, написа официалният сайт на БАТЕ (Борисов).