Ювентус спечели пета поредна победа и общо 20-и мач без загуба в Серия “А”, след като в мач от 28 кръг се наложи с 1:0 като гост на Дженоа с гол в края на Андреа Пирло.

“Бианконерите” имат пълното право да са недоволни от работата на съдията Паоло Силви Мацолени и на неговите асистенти Симоне Гиандай и Лоренцо Манянели.

През първото полувреме реферите не зачетоха два гола на Пабло Освалдо заради засада. Докато при първото положение нападателят на Ювентус беше зад защитата на домакините, то при втората ситуация той беше в чисто положение.

В 71-ата минута Мацолени не даде чиста дузпа за “бианконерите”, след като топката се удари в ръката на Лука Антонели, който беше в наказателното поле при центрирането на Фернандо Йоренте.

Само минути по-късно съдията даде дузпа за Дженоа за фаул на Джанлуиджи Буфон срещу Емануеле Калайо. При изпълнението на наказателния удар вратарят на “Старата госпожа” спаси удара на Калайо.

В 89-ата минута Андре Пирло донесе победата на Ювентус с точно изпълнение на пряк свободен удар, при който прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Матиа Перин.

Дженоа - Ювентус 0:1

0:1 Андреа Пирло (89)

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 28 КРЪГ
15.03.14
21:45 ч.
Верона – Интер 0:2
0:1 Родриго Паласио (14), 0:2 Джонатан (63)
16.03.14
13:30 ч.
Аталанта – Сампдория 3:0
1:0 Карлос Кармона (36), 2:0 Джанкомо Бонавентура (42), 3:0 Кристиано дел Гросо (52)
16.03.14
16:00 ч.
Ливорно – Болоня 2:1
1:0 Марко Бенаси (47), 2:0 Паулиньо (53), 2:1 Лазарос Кристодулопо (86)
16.03.14
16:00 ч.
Сасуоло – Катания 3:1
0:1 Гонзало Бергонсио (31), 1:1 Симоне Заза (56), 2:1 Симоне Мисироли (62), 3:1 Никола Сансон (89)
16.03.14
16:00 ч.
Каляри – Лацио 0:2
0:1 Сенад Лулич (19), 0:2 Балде Диао Кейта (69)
16.03.14
16:00 ч.
Милан – Парма 2:4
0:1 Антонио Касано (9), 0:2 Антонио Касано (51), 1:2 Адил Рами (57), 2:2 Марио Балотели (76), 2:3 Амаури (78), 2:4 Джонатан Биабяни (90)
16.03.14
21:45 ч.
Фиорентина – Киево 3:1
1:0 Хуан Куадрадо (11), 2:0 Алесандро Матри (39), 2:1 Алберто Палоски (62), 3:1 Марио Гомес (89)