Българският национал Валери Божинов се завърна в игра за Лече след 7-годишна пауза при нулевото домакинско равенство на “джалоросите” с Болоня в мач от 22 кръг на Серия “А”.

Божинов, който се завърна в Лече под наем от Спортинг (Лисабон), се появи на терена в 68-ата минута на мястото на Луис Фернандо Муриел.

25-годишният българин започна своя път в професионалния футбол в Лече през 2002 г., когато стана най-младият чужденец дебютирал в Серия “А”. През януари 2005 г. бе продаден на Фиорентина за 13 милиона евро.

Равенството не помогна особено на Лече в битката за оцеляване в италианския елит, тъй като “жълто-черните” останаха в зоната на изпадащите. Домакините дори завършиха мача с човек по-малко, след като четвърт част преди края Морис Кароциери получи втори жълт картон.

Дженоа - Лацио 3:2
1:0 Родриго Паласио (10), 2:0 Бошко Янкович (25), 3:0 Бошко Янкович (46), 3:1 Кристиан Ледесма (54-дузпа), 3:2 Алваро Гонсалес (90)
05.02.12
16:00 ч.
Палермо - Аталанта 2:1
1:0 Фабрицио Миколи (29-дузпа), 2:0 Игор Будан (49), 2:1 Макси Моралес (56)
05.02.12
16:00 ч.
Лече - Болоня 0:0
05.02.12
16:00 ч.
Рома - Интер 4:0
1:0 Жуан (13), 2:0 Фабио Борини (41), 3:0 Фабио Борини (49), 4:0 Боян Къркич (89)
Киево - Парма 1:2
0:1 Себастиан Джовинко (47), 1:1 Сирил Терео (50), 1:2 Лусиано (69-автогол)
05.02.12
16:00 ч.
Ювентус - Сиена 0:0
05.02.12
16:00 ч.
Фиорентина - Удинезе 3:2
0:1 Антонио ди Натале (14), 1:1 Стеван Йоветич (39-дузпа), 2:1 Матия Касани (56), 3:1 Стеван Йоветич (84-дузпа), 3:2 Габриел Торже (90)