Швейцария направи 0:0 като гост на Малта в контрола, играна в Ла Валета. България посреща именно Швейцария в следващия си мач на 26 март в евроквалификация за първенството през 2012 година в Полша и Украйна.

Треньорът на швейцарците Отмар Хитцфелд трябваше да извърши две принудителни смени още през първото полувреме. В 31-ата минута Щефан Грихтинг получи контузия и бе заменен от Афолтер. В 41-ата минута Швеглер също напусна с травма, а на негово място се появи Джемаили.

Двубоят бе равностоен, въпреки разликата в класите. Пресата в Швейцария коментира издънката и припомня, че за последно тимът не е успял да победи джуджето Малта през 1987 година.

Връх на безсилието на Швейцария бяха двете пропуснати дузпи. Още във 2-ата минута ветеранът Алекс Фрай се издъни от бялата точка. В 56-ата минута и Гьокхан Инлер не успя да реализира от дузпа.

Съставът на Швеацария: Беналио, Лихтщайнер, Фон Берген, Грихтинг (32 – Афолтер), Циглер, Дердийок, Инлер (73 – Фернандес), Швеглер (41 – Джемаили), Щокер (62 – Шакири), Фрай (80 – Давид Деген), Якин (46 – Щрелер)